معرفي واحد وب سایت

در سالهای اخیر اینترنت نه تنها مورد استفاده متخصصان قرار مي گيرد، بلکه در سطح وسیع تري توسط اقشار مختلف مردم استفاده می شود. اینترنت از دو جنبه جستجوی اطلاعات و انتشار اطلاعات مورد توجه می باشد. تامین اطلاعات کاربران از طریق موتورهای جستجو در محیط وب صورت می گیرد. در حال حاضر موتورهای جستجو ده ها بیلیون صفحه وب را نمایه سازی می کنند و روزانه به صدها میلیون جستجوی وبی خدمات ارائه می دهند. این قابلیت ها موجبات خدمات دهی و استفاده از محتوا را برای هر کس در هر جا فراهم آورده است. یک وب سایت باید با هزاران وب سایت دیگر که دارای محتوا، اطلاعات و حتی طراحی مشابه هستند رقابت کند. اگر یک وب سایت خواهان پیروزی در این رقابت است، نیاز به ارزش افزوده دارد، یعنی نیازمند پیدا شدن وب سایت مربوطه توسط دیگران می باشد.

واحد وب سایت دانشگاه در راستای تحقق سیاستهای کلان دانشگاه و همچنین پدیداری مناسب در فضای مجازی تلاش می نماید با ارتقا سیستم های مدیریت محتوای وب سایت های دانشگاه، آماده سازی و طراحی سایت های پویا و همچنین ارتقا استانداردهای طراحی سایت، جایگاه مناسب و در خوری در رتبه بندی های جهانی و همچنین در موتورهای جستجو کسب نماید.

شایان ذکر است پدیداری مناسب و شایسته در موتورهای جستجو و رتبه بندی ها در سايه همکاری فعالانه کلیه واحدهای دانشگاه با واحد وب سایت مقدور می باشد. زیرا در این راستا پس از آماده سازی بستر مناسب، درج اطلاعات علمی و جامع توسط واحدهای دانشگاه برای رسیدن به اهداف الزامی می باشد.

 

 

فرایند ایجاد وب سایت در دامنه دانشگاه

1. انتخاب شناسه مناسب بر اساس استاندارد نامگذاري وب سايت جديد

2. تکمیل فرم درخواست

a. سایت واحدهای دانشگاه

b. همایشها

3. رعایت استانداردهای محتوای وب سایت های دانشگاه

4. رعایت استانداردهای فنی سایت

5. مطالعه جزوات آموزشی طراحی وب سایت

6. ارزیابی وب سایت ها

- استانداردهای seo

- استانداردهای وبومتریک

- معیارهای ارزیابی وب سایت های دانشگاه